StorageCraft Backup


Strona główna / StorageCraft Backup

Backup i odzyskiwanie danych

StorageCraft ShadowProtect SPX

StorageCraft ShadowProtect SPX to program do tworzenia backupu i odzyskiwania danych na stacjach roboczych, notebookach i serwerach pracujących pod systemem Windows i Linux. System pozwala na rejestrowanie zmian nawet w 15 minutowych odstępach tak, aby w przypadku awarii backup był jak najbardziej aktualny. ShadowProtect SPX wyróżnia się spośród innych rozwiązań na rynku wyjątkową szybkością odzyskiwania dostępu do danych w przypadku wystąpienia awarii. W rozwiązaniach StorageCraft backup tworzony jest zawsze jako obrazu dysku i obejmuje nie tylko dane ale także wszystkie zainstalowane na dysku programy i system operacyjny z ustawieniami. Z tak utworzonego backupu w bardzo prosty sposób odzyskiwać można poszczególne pliki lub foldery. W razie poważniejszej awarii w jednym kroku można odzyskać cały obrazu dysku, także na zupełnie innym sprzęcie niż ten na którym backup był oryginalnie wykonany.

Wygoda i pełna kontrola kopii bezpieczeństwa

ShadowProtect SPX pozwala zarządzać maszynami pracującymi pod systemami Windows i Linux poprzez jedną konsolę administracyjną, z poziomu której można konfigurować zadania backupu na wszystkich stacjach roboczych i serwerach pracujących w sieci lokalnej, również z wykorzystaniem polityk dla wskazanych grup maszyn. Konsola umożliwia również zdalne monitorowanie zadań backupu dla wszystkich jednostek w sieci oraz generowanie powiadomień oraz szczegółowych raportów np. poprzez wiadomość SMS.

Kluczowe korzyści

 • Backup jako obraz dysku
  Backup obejmuje zawsze dysk lub partycję – tworzony jest tzw. obraz dysku zawierający wszystkie pliki, aplikacje oraz kompletny system wraz z ustawieniami.
 • Unikalny sterownik VSS
  Backup tworzony jest w oparciu o sterownik VSS StorageCraft – jedyny sterownik VSS w pełni certyfikowany przez Microsoft. Dzięki temu migawka (snapshot) tworzonego backupu wykonywana jest szybko i stabilnie.
 • Odtwarzanie backupu
  Przywróć backup na nową maszynę lub zupełnie inny sprzęt z technologią Hardware Independent Restore.
 • Odzyskiwanie plików i folderów
  Zamontuj backup jako kolejny dysk logiczny i zobacz wszystkie dane zawarte w backupie w postaci struktury katalogów. Swobodnie przeglądaj, kopiuj a nawet edytuj zapisane na nim dane.
 • VirtualBoot
  Odzyskaj dostęp do danych w postaci maszyny wirtualnej do 5 minut od awarii z technologią VirtualBoot.
 • Zarządzanie zadaniami backupu
  Instaluj i konfiguruj zadania backupu na stacjach roboczych i serwerach w lokalnej sieci z konsoli centralnego zarządzania.
 • Weryfikacja backupu
  Każdy plik backupu jest automatycznie weryfikowany zaraz po utworzeniu. Ustal okres, po którym kopie zapasowe powinny być weryfikowane ponownie. Zawsze możesz wykonać dodatkową weryfikację na żądanie.
 • Powiadomienia mailem
  Korzystaj z powiadomień o aktualnym stanie wykonania backupu i ewentualnych problemach z jego tworzeniem.
 • Ograniczanie rozmiarów backupu
  Zastosuj kompresję, konsolidację i retencji ograniczając ilość miejsca potrzebnego na przechowywanie backupu. Codzienne backupy przyrostowe łącz w backupy dzienne, tygodniowe i miesięczne.
 • Szyfrowanie backupu
  Zabezpiecz swój backup jednym z najsilniejszych dostępnych algorytmów szyfrujących AES 256 lub własnym kluczem szyfrującym.
 • Backup laptopów poza firmą
  Możesz wykonywać backup swojego laptopa nawet co 15 minut jako kolejne backupy przyrostowe (funkcja Continuous Incrementals) wysyłając je przez łącza 3G i Wi-Fi.
Technologia VirtualBoot
Co to jest Shadow Protect?
Technologia (HIR) - uruchom system na dowolnej maszynie
Posiadając backup wykonany za pomocą programu ShadowProtect, w momencie awarii komputera lub serwera możesz odtworzyć całą jego zawartość na nowym sprzęcie bez konieczności jego wcześniejszej konfiguracji.

Co bardzo istotne: sprzęt, na którym odtwarzany jest obraz niesprawnego komputera lub serwera może być zupełnie inny niż ten, z którego została wykonana kopia – to jest właśnie sedno technologii Hardware Independent Restore.

Technologia HIR dostępna jest w ramach standardowej licencji ShadowProtect.

HeadStart Restore (HSR) - szybkie odtworzenie serwera po awarii
W przypadku awarii samo posiadanie aktualnej kopii zapasowej to dopiero połowa sukcesu, bo kluczowy staje się czas potrzebny na odzyskanie dostępu do danych i aplikacji biznesowych. Technologia HSR pozwala go skrócić do zaledwie kilku minut – nawet w przypadku backupu obejmującego wiele terabajtów danych! – a tym samym ograniczyć skutki awarii do absolutnego minimum.

Jak działa HSR?

1. HSR polega na jednoczesnym odtwarzaniu backupu na maszynie wirtualnej w czasie, gdy backupowany serwer pracuje i tworzone są kolejne backupy przyrostowe.

2. Dzięki temu w momencie awarii administrator nie martwi się czasem potrzebnym na odtworzenie danych, bo już ma odtworzony prawie cały backup na innym dysku fizycznym lub w środowisku wirtualnym.

3. Wystarczy sfinalizować zadanie, dodać ostatnie pliki przyrostowe i uruchomić serwer wirtualny w kilkanaście minut od momentu wystąpienia awarii.

4. Tak uruchomiony serwer zachowuje wszystkie dane, aplikacje i system operacyjny, dzięki czemu firma nie jest narażona na koszty związane z przestojem w jego pracy.

5. Co istotne – serwer uruchomiony w trybie HSR dalej jest backupowany, dzięki czemu zachowujesz aktualną kopię bezpieczeństwa.