StorageCraft Backup

Backup i odzyskiwanie danych

StorageCraft ShadowProtect SPX

StorageCraft ShadowProtect SPX to program do tworzenia backupu i odzyskiwania danych na stacjach roboczych, notebookach i serwerach pracujących pod systemem Windows i Linux. System pozwala na rejestrowanie zmian nawet w 15 minutowych odstępach tak, aby w przypadku awarii backup był jak najbardziej aktualny. ShadowProtect SPX wyróżnia się spośród innych rozwiązań na rynku wyjątkową szybkością odzyskiwania dostępu do danych w przypadku wystąpienia awarii. W rozwiązaniach StorageCraft backup tworzony jest zawsze jako obrazu dysku i obejmuje nie tylko dane ale także wszystkie zainstalowane na dysku programy i system operacyjny z ustawieniami. Z tak utworzonego backupu w bardzo prosty sposób odzyskiwać można poszczególne pliki lub foldery. W razie poważniejszej awarii w jednym kroku można odzyskać cały obrazu dysku, także na zupełnie innym sprzęcie niż ten na którym backup był oryginalnie wykonany.

Wygoda i pełna kontrola kopii bezpieczeństwa

ShadowProtect SPX pozwala zarządzać maszynami pracującymi pod systemami Windows i Linux poprzez jedną konsolę administracyjną, z poziomu której można konfigurować zadania backupu na wszystkich stacjach roboczych i serwerach pracujących w sieci lokalnej, również z wykorzystaniem polityk dla wskazanych grup maszyn. Konsola umożliwia również zdalne monitorowanie zadań backupu dla wszystkich jednostek w sieci oraz generowanie powiadomień oraz szczegółowych raportów np. poprzez wiadomość SMS.
Kluczowe korzyści
Backup jako obraz dysku

Backup obejmuje zawsze dysk lub partycję – tworzony jest tzw. obraz dysku zawierający wszystkie pliki, aplikacje oraz kompletny system wraz z ustawieniami.

Unikalny sterownik VSS

Backup tworzony jest w oparciu o sterownik VSS StorageCraft – jedyny sterownik VSS w pełni certyfikowany przez Microsoft. Dzięki temu migawka (snapshot) tworzonego backupu wykonywana jest szybko i stabilnie.

Odtwarzanie backupu

Przywróć backup na nową maszynę lub zupełnie inny sprzęt z technologią Hardware Independent Restore.

Odzyskiwanie plików i folderów

Zamontuj backup jako kolejny dysk logiczny i zobacz wszystkie dane zawarte w backupie w postaci struktury katalogów. Swobodnie przeglądaj, kopiuj a nawet edytuj zapisane na nim dane.

VirtualBoot

Odzyskaj dostęp do danych w postaci maszyny wirtualnej do 5 minut od awarii z technologią VirtualBoot.

Zarządzanie zadaniami backupu

Instaluj i konfiguruj zadania backupu na stacjach roboczych i serwerach w lokalnej sieci z konsoli centralnego zarządzania.

Weryfikacja backupu

Każdy plik backupu jest automatycznie weryfikowany zaraz po utworzeniu. Ustal okres, po którym kopie zapasowe powinny być weryfikowane ponownie. Zawsze możesz wykonać dodatkową weryfikację na żądanie.

Powiadomienia mailem

Korzystaj z powiadomień o aktualnym stanie wykonania backupu i ewentualnych problemach z jego tworzeniem.

Ograniczanie rozmiarów backupu

Zastosuj kompresję, konsolidację i retencji ograniczając ilość miejsca potrzebnego na przechowywanie backupu. Codzienne backupy przyrostowe łącz w backupy dzienne, tygodniowe i miesięczne.

Szyfrowanie backupu

Zabezpiecz swój backup jednym z najsilniejszych dostępnych algorytmów szyfrujących AES 256 lub własnym kluczem szyfrującym.

Backup laptopów poza firmą

Możesz wykonywać backup swojego laptopa nawet co 15 minut jako kolejne backupy przyrostowe (funkcja Continuous Incrementals) wysyłając je przez łącza 3G i Wi-Fi.

Pusta sekcja. Edytuj stronę aby dodać treść.

Posiadając backup wykonany za pomocą programu ShadowProtect, w momencie awarii komputera lub serwera możesz odtworzyć całą jego zawartość na nowym sprzęcie bez konieczności jego wcześniejszej konfiguracji.

Co bardzo istotne: sprzęt, na którym odtwarzany jest obraz niesprawnego komputera lub serwera może być zupełnie inny niż ten, z którego została wykonana kopia – to jest właśnie sedno technologii Hardware Independent Restore.

Technologia HIR dostępna jest w ramach standardowej licencji ShadowProtect.

W przypadku awarii samo posiadanie aktualnej kopii zapasowej to dopiero połowa sukcesu, bo kluczowy staje się czas potrzebny na odzyskanie dostępu do danych i aplikacji biznesowych. Technologia HSR pozwala go skrócić do zaledwie kilku minut – nawet w przypadku backupu obejmującego wiele terabajtów danych! – a tym samym ograniczyć skutki awarii do absolutnego minimum.

Jak działa HSR?

  • 1. HSR polega na jednoczesnym odtwarzaniu backupu na maszynie wirtualnej w czasie, gdy backupowany serwer pracuje i tworzone są kolejne backupy przyrostowe.
  • 2. Dzięki temu w momencie awarii administrator nie martwi się czasem potrzebnym na odtworzenie danych, bo już ma odtworzony prawie cały backup na innym dysku fizycznym lub w środowisku wirtualnym.
  • 3. Wystarczy sfinalizować zadanie, dodać ostatnie pliki przyrostowe i uruchomić serwer wirtualny w kilkanaście minut od momentu wystąpienia awarii.
  • 4. Tak uruchomiony serwer zachowuje wszystkie dane, aplikacje i system operacyjny, dzięki czemu firma nie jest narażona na koszty związane z przestojem w jego pracy.
  • 5. Co istotne – serwer uruchomiony w trybie HSR dalej jest backupowany, dzięki czemu zachowujesz aktualną kopię bezpieczeństwa.