Outsourcing informatyczny

Outsourcing to pojęcie dobrze znane w środowisku IT. Wiele firm zajmujących się świadczeniem usług informatycznych, w tym także nasza, realizuje zarówno pojedyncze zlecenia, jak i oferuje kompleksową, stałą obsługę informatyczną przedsiębiorstw i instytucji. Zlecenie działań informatycznych firmie zewnętrznej nosi nazwę outsourcingu informatycznego.

Sprawne funkcjonowanie firmy nie jest dziś możliwe bez dobrej jakości sprzętu komputerowego i funkcjonalnych systemów informatycznych. Nasi klienci nie zawsze jednak wiedzą, czy dany sprzęt sprawdzi się w ich firmie, a jego możliwości zostaną w pełni wykorzystane. Nie zawsze również potrafią odpowiednio zareagować w razie awarii urządzenia lub oprogramowania. Tymczasem bez sprawnej i efektywnie działającej infrastruktury informatycznej prowadzenie działalności gospodarczej jest znacznie utrudnione, a niekiedy wręcz niemożliwe. Z tego powodu przedsiębiorstwa i instytucje stawiają na outsourcing IT. Mają wówczas pewność, że kontrolę nad ich infrastrukturą informatyczną sprawują wykwalifikowani specjaliści z branży IT, a ewentualne awarie zostaną usunięte niemal natychmiast po ich zgłoszeniu.

Podpisanie umowy ze sprawdzoną firmą zewnętrzną ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na ciągłe korzystanie ze sprawnej i efektywnie działającej infrastruktury technicznej – MAR-KOM nie tylko interweniuje w razie wystąpienia awarii, ale również dokonuje przeglądu infrastruktury sprzętowej, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia awarii.

Klienci mogą korzystać z kompleksowych usług związanych z projektowaniem infrastruktury informatycznej, dostawą sprzętu oraz jego konfiguracją i wielu innych. Mogą liczyć na wsparcie techniczne w każdej sytuacji, a jednocześnie nie muszą zajmować się tworzeniem kadry informatycznej w swojej firmie. Łatwo wywnioskować, że tym samym znacząco obniżają koszt utrzymania sprzętu informatycznego w przedsiębiorstwie.

Zakres świadczonych usług

Budowa czy rozbudowa infrastruktury technicznej to jednak tylko część działań, jakie wchodzą w skład usługi zwanej outsourcingiem IT. Sektor IT rozwija się bardzo dynamicznie, na rynku co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania. Ważne jednak, by z bogatej oferty wybierać takie, które sprawdzą się w przypadku danej firmy. MAR-KOM opracowuje dla swoich klientów rozwiązania ściśle dopasowane do profilu działalności danej firmy; takie, które zdecydowanie nie są zbędnym wydatkiem, a jednym z elementów wpływających na dynamiczny rozwój firmy.

W ramach outsourcingu oferujemy m.in.:

 • administrację systemów informatycznych,
 • stałą opiekę informatyczną wykwalifikowanych serwisantów,
 • zapewnienie bezpieczeństwa kluczowych danych na wypadek awarii,
 • dostarczania sprzętu komputerowego oraz oprogramowania,
 • projektowanie i instalację sieci komputerowych (LAN, Wi-Fi),
 • instalację oraz konfigurację serwerów i stacji roboczych opartych na systemach Windows,
 • przygotowanie sprzętu komputerowego zgodnie z wymaganiami Klienta,
 • doradztwo techniczne w zakresie bezpieczeństwa pracy sieci,

 • doradztwo z zakresie zakupu sprzętu komputerowego,
 • doradztwo w zakresie integracji systemów informatycznych,
 • projektowanie i utrzymywania stron internetowych,
 • przeprowadzanie audytów infrastruktury informatycznej,
 • przeprowadzanie audytów legalności oprogramowania,
 • archiwizację danych.


Firmy i instytucje nawiązujące z nami współpracę, mogą liczyć na rzetelną obsługę infrastruktury informatycznej, która będzie w stałej gotowości do pracy
.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z uzyskaniem oraz wykorzystaniem podpisu elektronicznego.

Wspracie w zakresie sprzętu i oprogramowania

MAR-KOM nie tylko doradza klientom w wyborze odpowiedniego sprzętu, ale także dostarcza i konfiguruje urządzenia od czołowych światowych producentów. Oferujemy m.in. komputery PC takich marek, jak: HP, Fujitsu Siemens, Dell Serwery – HP, IBM, Dell, Fujitsu Siemens; Notebooki od producentów: Toshiba, HP, Asus, Dell, Fujitsu Siemens, Acer; urządzenia peryferyjne HP, Lexmark, Canon, OKI, Samsung; monitory Samsung, LG, Philips, Sony czy NEC. Nasza szeroka oferta obejmuje również oprogramowanie Microsoft, ESET, Novell, Adobe; infrastrukturę sieciową Cisco, D-Link, 3Com, Molex, HP, SMC Networks, Netgear; zasilanie APC, Ever, Fideltronik; podzespoły od firm: Intel, Seagate, LG, Samsung, Lite-On, Asus, Kingston; a także multimedia Creative Labs i Sony oraz akcesoria Logitech, Cherry oraz Jabra.