Doradztwo informatyczne i konsulting


Strona główna / Doradztwo informatyczne i konsulting

Doradztwo informatyczne i konsulting

Doradztwo informatyczne to usługa kierowana zarówno do obecnych klientów naszej firmy, jak i do tych, którzy dopiero planują budowę lub modernizację infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie i zupełnie nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Współpraca z nami pozwala na dobór optymalnych i wydajnych rozwiązań informatycznych, bez których sprawne funkcjonowanie firmy może być znacznie utrudnione, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Doradzamy w zakresie technologii komputerowych, podpowiadamy, jakiego typu sprzęt sprawdzi się w danej firmie, pomagamy wdrożyć nowe rozwiązania i uczymy, jak właściwie korzystać z zakupionych urządzeń czy programów.

Usprawnienie infrastruktury informatycznej

Tworzenie infrastruktury informatycznej od podstaw jest łatwiejsze aniżeli jej modernizowanie, ale nie wszystkich klientów stać na wymianę wszystkich sprzętów, poza tym w wielu przypadkach nie jest to konieczne. Niekiedy wystarczy podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie i usunięcie punktów zapalnych w firmie oraz poprawienie bezpieczeństwa IT – oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z przyjętą wcześniej strategią.

Przygotowanie strategii możliwe jest po dokonaniu analizy sytuacji wewnętrznej w firmie oraz jej otoczenia. Poznanie i określenie potrzeb technologicznych firmy pozwala na wskazanie rozwiązań i narzędzi, które poprawią sposób zarządzania firmą oraz jakość i tempo zachodzących w niej procesów. Na podstawie wstępnej analizy zapotrzebowań danego przedsiębiorstwa możliwe jest opracowanie dalszej konstrukcji doradztwa.

i1

Wsparcie w wyborze rozwiazań

W zakresie oprogramowania i sprzętu
i2

Konsultacie

Służymy pomocą w doborze rozwiazań
i3

Zalecenia i wdrozenia

W zakresie informatyzacji firmy
i4

Dobra wspólpraca

Gwarantowane profesjonalne wsparcie

Doradztwo informatyczne - Bielsko, Ślask


Wsparcie we wdrożeniach

Korzystanie z nowoczesnych technologii ma wiele zalet, ale dla osób, które dotychczas nie interesowały się nowinkami z branży IT, może być nieco kłopotliwe. MAR-KOM podpowie, które rozwiązania są niezbędne w danej firmie, zajmie się ich wdrożeniem oraz wyjaśni, jak powinno wyglądać ich użytkowanie. Wdrożenie nowoczesnych technologii, integracja systemów IT, szkolenie pracowników – wszystko to pozwoli na zredukowanie nadmiernych kosztów finansowych, jakie firma dotychczas ponosiła w związku z utrzymaniem i obsługą infrastruktury informatycznej. Technologie te muszą być jednak dopasowanie do potrzeb oraz sytuacji finansowej firmy, ale także tendencji rynkowych.

Profesjonalne doradztwo informatyczne

Profesjonalne doradztwo obejmuje planowanie i projektowanie systemów komputerowych, łączących sprzęt komputerowy, oprogramowanie i technologie komunikacyjne. Obejmuje również wspomnianą już modernizację infrastruktury informatycznej – w jej przypadku ważnym elementem jest migracja danych ze starszych systemów, która w naszym wykonaniu jest płynna i bezpieczna.

Pomagamy naszym klientom przebić się przez gąszcz informacji o technologiach, konkretnych producentach i produktach danego typu. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, bo potrzeby każdej firmy są inne, zwykle jednak chodzi o zwiększenie wydajności infrastruktury informatycznej, jak i zmniejszenie kosztów jej utrzymania. Rekomendujemy konkretne rozwiązania informatyczne, których wdrożenie zagwarantuje realizację celów biznesowych przedsiębiorstwa lub instytucji.