Archiwizator Azure: kopia zapasowa w chmurze

Dla firm, korzystających z systemu enova365 uruchomiona została usługa enova365 Archiwizator Azure, która pozwala na wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych zgromadzonych w systemie i przesyłanie ich do bezpiecznej chmury Microsoft Azure.

Jak to działa w enova365 Archiwizator Azure?

1. Archiwizator Azure wykonuje kopię bezpieczeństwa bazy danych i kopiuje ją na lokalny komputer.
2. Plik zostaje spakowany i zaszyfrowany przy pomocy wybranego przez użytkownika certyfikatu bezpieczeństwa.
3. Tak przygotowany plik wysyłany jest do chmury Microsoft Azure i zostaje umieszczonym w dedykowanym dla użytkownika kontenerze.
4. W razie utraty danych użytkownik może w dowolnym momencie pobrać zapisaną kopię bezpieczeństwa i odtworzyć ją w enova365.

Zalety enova365 Archiwizator Azure:

  • wsparcie w przygotowaniach do rozporządzenia o ochronie danych osobowych;
  • stabilność dzięki szczelnym procedurom ochrony oraz dywersyfikacji centrów danych;
  • Microsoft Azure gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych kopii, zgodnie z wymogami RODO;
  • bezpieczeństwo kluczowych danych firmowych przed nawet najbardziej nieprzewidywanymi sytuacjami i stabilność funkcjonowania przedsiębiorstwa;
  • wygoda dzięki automatyzacji tworzenia i pobierania kopii zapasowych niezależnie od posiadanych zasobów technicznych oraz organizacyjnych.

Chmura Microsoft Azure

Centra danych MS Azure gwarantują najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych danych. Bazy zapisywane są w kilku centrach danych, co eliminuje niemal do zera ryzyko ich utraty. Chmura MS Azure zapewnia również pełną prywatność danych, a na elementy ochrony składają się rozbudowane mechanizmy uwierzytelniania i szyfrowanie. Instalacje i systemy są również systematycznie audytowane przez niezależne organizacje, czego poświadczeniem są certyfikaty takich standardów jak ISO 27001, spełniających wymogi prawa europejskiego i wytycznych GIODO.

Broszura produktowa enova365 Archiwizator Azure